Ėjimas – puikus būdas pagerinti sveikatą

Vienas paprasčiausių ir labai veiksmingų sporto ir mankštos būdų – ėjimas!

Jis nereikalauja papildomų išlaidų, specialios įrangos ar specialaus fizinio pasiruošimo. Ėjimas yra paprasta ir labai veiksminga sporto rūšis, kuria galime užsiimti į kompaniją pasikviesdami draugus, šeimos narius ar net mylimus gyvūnus.

Ėjimo privalumai:

Padeda susigrąžinti ar palaikyti taisyklingą laikyseną;

Grakština figūrą;

Neapkrauna stuburo, sąnarių, sausgyslių ir raiščių;

Stiprina širdį;

Aktyvina medžiagų apykaitą ir kvėpavimo sistemą;

Gelbsti nuo įtampos ir streso;

Padeda sutvirtėti raumenims, kaulams bei sąnariams. 

Dalinamės keliais patarimais, kad lengviau pasiektume aukščiau įvardytus privalumus:

  1. Vaikščiodami nesikūprinkime, smakrą laikykime kiek pakeltą, žiūrėdami apie 6 metrus į priekį.
  2. Pasirinkime tinkamą sau tempą. Eikime taip, kad nepritrūktume oro, galėtume laisvai kvėpuoti ir kalbėti.
  3. Eikime plačiais žingsniais, nes tuomet „įsijungia“ į darbą dvigalvis šlaunies raumuo, kuris daug sėdinčiam asmeniui būna išsitempęs, išilgėjęs bei susilpnėjęs. Judant dideliais žingsniais šis raumuo pradeda intensyviau susitraukinėti, atsiranda balansas tarp raumenų grandinių, sumažinama juosmens skausmo tikimybė, nes silpnas dvigalvis šlaunies raumuo yra kelias į juosmens srities skausmus.
  4. Nestatykime ant žemės iškart pilnos pėdos, taip pat neikime ant pirštų galų. Natūraliai/taisyklingai statant pėdą, pirmiausia su grindiniu turėtų sukontaktuoti kulnas, vėliau pėda turėtų šiek tiek suktis ir ant grindinio statytis išorinė pėdos pusė ir tik tuomet pirštai.
  5. Atkreipkime dėmesį, ką einant daro mūsų rankos. Rankos turėtų taip pat judėti judesio metu.  Jei ėjimo metu statoma į priekį kairė koja, į priekį turėtų judėti dešinė ranka. Rankos turėtų judėti laisvai, nežymiai nutolus nuo kūno, per alkūnes neturėtų būti įtemptos, sukaustytos.

©Judėk Sveikas. Be raštiško sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti šioje svetainėje esančią informaciją. Privatumo taisyklės